LANTAREN VENSTER

LANTAREN VENSTER
Foto: Carli Hermès
  • Foto: Carli Hermès

Theater

IEMAND MOET HET DOEN

Laura van Dolron
Deze voorstelling is verlopen

Laura van Dolron (1976) is een multitalent: ze schrijft, regisseert én speelt haar eigen voorstellingen. Stand-up philosophy, zo omschrijft ze haar werk.... oftewel, snelle montagevoorstellingen waar vragen en antwoorden over elkaar heen rollen, zodat hard nadenken en lachen elkaar voortdurend afwisselen, en waarin zij steevast probeert de wereld te verbeteren.

Van Dolron is als theatermaker verbonden aan Frascati. Daarnaast maakt ze voorstellingen bij onder andere Het Nationale Toneel. Het gezelschap vroeg haar om een nieuwe solovoorstelling te maken. Laura antwoordde: "Ja, maar ik zal geen voorstelling maken, maar een voorstel, voor een betere wereld!"

Ze gaat in retraite in een stilteoord in Thailand, bezoekt een kluizenaar op een Spaans eiland, ontmoet mensen in een boeddhistisch klooster in Jeruzalem en doet een cursus 'hoe zet je woede om in liefde' in Groningen.
Ze gaat op zoek naar mensen die spirituele en filosofische antwoorden hebben om bepaalde politici, die al veel te vaak genoemd worden, voorgoed het zwijgen op te leggen. Ook zet ze haar tanden vrolijk in het boeddhisme en het existentialisme. Dat ze zich stuk zal bijten ligt voor de hand... Hoe? Kom kijken want 'iemand moet het doen'!

"Van Dolron heeft haar meest serieuze en persoonlijke voorstelling tot nu toe gemaakt." - De Volkskrant

"Knap is dat Van Dolron nooit voorspelbaar wordt." - NRC Next

"Van Dolron is een innemend vertelster. Haar zachtheid slaat soms om in oprechte woede, maar meestal overheerst de verbazing. Ze is goed in omgekeerde redeneringen en tart voordurend de wetten van de logica." - De Telegraaf

Tekst, concept en spel: Laura van Dolron

Coproductie Frascati Producties / Het Nationale Toneel



Vandaag

LANTARENVENSTER NIEUWSBRIEF? JA!