LANTAREN VENSTER

LANTAREN VENSTER
geen voorstellingsafbeelding

Special

VAN NELLE IN BEELD

Deze voorstelling is verlopen

De Van Nelle fabriek speelde een belangrijke rol in de vooroorlogse avant-garde in Rotterdam, met name wat betreft architectuur en vormgeving. Het fabrieksgebouw werd een icoon voor het moderne bouwen. Minder bekend is dat de firma ook veelvuldig en al in een vroeg stadium gebruik maakte van film.

Er werd een avant-gardistische strategie toegepast die voorzag in verschillende soorten films voor verschillende doelgroepen om het moderne gedachtegoed van de firma te propageren. In dit programma tonen we drie films die het gebouw van de architecten Brinkman en Van der Vlugt vanuit verschillende perspectieven laten zien. Samensteller Floris Paalman houdt een inleiding.

Bouwen voor het licht

Anna Abrahams, Jan Frederik Groot en Vincent Verweij, 1991, 26' (deels op basis van: Bouw van de Van Nelle Fabriek, 1930, Willy Mullens)
Een film met oorspronkelijke opnamen van de bouw. Bouwen voor het licht biedt een helder totaalbeeld van de fabriek en de achtergronden ervan.

The Buildings of De Erven Wed. J. Van Nelle at Rotterdam

Jan Teunissen, 1930, 35mm, 5'27'', zwijgend
Een kort maar klassiek filmexperiment waarin het gebouw lijkt te zweven.

Achter Glas!, Koffie

Polygoon, 1931, 35mm, 24'17', zwijgend, i.o.v. Van Nelle
Een zelden vertoonde 'functionalistische film' over de fabriek.

Deze voorstelling hoort bij:

Rotterdam Classics Rotterdam Classics

Rotterdam Classics

Evenals:

  • Rotterdam Classics: Cinematic City
  • Het vergeten bombardement
  • Domweg gelukkig
Toon alle 35 voorstellingen



Vandaag

LANTARENVENSTER NIEUWSBRIEF? JA!